Lezing 'Bibbers de baas: opvoeden van bange kinderen'

Joris durft niet alleen naar boven te gaan. Anke slaapt al 2 jaar bij ons in bed. Louis wil nergens alleen naar toe, mama moet overal mee. Alex is stil, zegt niet veel en laat zich doen door andere kinderen. Miet wil niet mee op zeeklas… We hebben al van alles geprobeerd en hebben de moed stilaan verloren. Lief zijn, boos zijn, negeren,… niets lijkt te helpen.
Bange kinderen opvoeden is niet eenvoudig maar zeker niet onmogelijk. Alle kinderen zijn wel eens bang maar wat als je kind het heel vaak is en/of zeer extreem is? Wat indien het ‘gewone’ leven erg moeilijk wordt?
In deze voordracht geeft Ilse Dewitte meer uitleg over opvoedingssituaties die nét iets meer vragen. Aan de hand van concrete voorbeelden zal ze algemene opvoedingsvaardigheden en specifieke aandachtspunten voor bange kinderen illustreren.
llse Dewitte is klinisch orthopedagoog en kinder- en jongerentherapeute. Ze is verbonden aan de dienst kinder- en jeugdpsychiatrie van het UZ Gasthuisberg (K.U. Leuven) en werkt daarnaast in een privépraktijk in Brugge. Sinds 2024 werkt ze ook als eerstelijnspsycholoog in Koksijde.
Ze werkt met kinderen, jongeren én hun ouders rond gedrags- en emotionele problemen. Ze is docente in tal van opleidingen en geeft voordrachten rond diverse opvoedingsthema’s voor ouders en scholen.
Inkom is gratis. Inschrijven is verplicht en doe je via de bibliotheekwebsite, aan de balie van de bib of telefonisch op 058 53 29 53.
In samenwerking met Huis van het Kind Koksijde en de Werkgroep Geestelijke Gezondheid Koksijde.
Leeftijd
Prijs
- Basistarief: 0 EUR
- Kansentarief met UiTPAS Westhoek: 0 EUR