U bent hier

Kaat Van Kerckhoven is de nieuwe kinderburgemeester van Koksijde

Op vrijdag 15 oktober 2021 vond in de raadzaal Kokpit in het gemeentehuis van Koksijde de installatievergadering plaats van de nieuwe kindergemeenteraad. Voor het schooljaar 2021-2022 zijn er 15 raadsleden verkozen en waren er zes kandidaat-kinderburgemeesters. Lottrekking besliste over de nieuwe Koksijdse kinderburgemeester. De schepen van Onderwijs en Jeugd, Lander van Hove, maakte de winnaar bekend: Kaat Van Kerckhoven (11 jaar) van de Gemeentelijke Basisschool Koksijde.

Kaat Van Kerckhoven had meteen een mooie speech voorbereid

“Het is voor mij een hele eer om kinderburgemeester te worden. Ik woon al 10 jaar in Koksijde en ben blij met alles wat in onze gemeente voor kinderen aanwezig is: zomerkampen, speelpleinen, een groot aantal kinderboeken in de bib, het krantje PleZand, kermis en nog veel meer, … maar laten we het samen nog beter maken. Ik zou het heerlijk vinden als kinderen meer tijd besteden aan de natuur en als wij veilig met de fiets naar school kunnen komen. Ik hoop dat onze gemeente alleen maar mooier wordt voor kinderen!”

Zetelen ook in de nieuwe kindergemeenteraad

  • Berit Glas (6de) en Annabel Vanmaele (5de) – Leefschool De Letterzee
  • Briek De Block (L6A), Alice Maertens (L5B) en Finn Kints (L5A) – Vrije Basisschool Oostduinkerke
  • Laura Staelens en Yara Gauwberg (tijdens de verkiezing vertegenwoordigd door Kyara De Caesemaeker) – De Strandloper
  • Lize Lepla (6de) en Noor Vanhoutte (5de) – Vrije Basisschool De Ark
  • Noah Baes (6de) – Gemeentelijke Basisschool Koksijde
  • Thibault Roels (6de) en Tristan Geerardyn (5de) – Gemeentelijke Basisschool Oostduinkerke
  • Kyona Seynaeve en Blessing Mudimula Mavungu – MPI Westhoek/De Viertorre

De verkiezing werd live gestreamed en kan je herbekijken via: www.koksijde.be/verkiezingkindergemeenteraad

De leden van de kindergemeenteraad werden verkozen op school en komen uit de leerlingenraad.
Dit jaar zijn zeven scholen uit Koksijde vertegenwoordigd. Er waren zes kandidaten voor het kinderburgemeesterslint en er zijn 15 raadsleden.

De kinderraadsleden zullen dit schooljaar vijf keer samenkomen en voorstellen formuleren over thema’s die de kinderen aanbelangen, bv. in verband met sport en spel, onderwijs, verkeer, veiligheid, gelijke kansen, milieu. De kinderburgemeester en haar raadsleden kunnen ook gevraagd worden voor officiële inhuldigingen of andere Koksijdse evenementen.

Meer info

  • Schepen Lander van Hove: lander.vanhove [at] koksijde.be
  • Dienst Jeugd: Sharon Coene – Sharon.coene [at] koksijde.be - 058 53 34 44
  • Dienst Communicatie: Isabelle Deshayes - Isabelle.deshayes [at] koksijde.be - 058 53 34 26

 

Vertel het verder