U bent hier

Ereburgers en ambassadeurs van Koksijde

De gemeente Koksijde houdt eraan haar verdienstelijke inwoners te eren. Deze ereburgers en ambassadeurs worden telkens uitgenodigd op belangrijke evenementen, activiteiten, …
Bovendien wordt hun naam vermeld op het speciale huldebord.

Ereburgers

  • Maurice Denecker (paardenvisser)
  • Willem Dejonghe (advocaat)
  • Ida Deridder † (auteur en dochter van Willem Elsschot)
  • Henri Durant † (paardenvisser)
  • Paul Herygers (wereldkampioen cyclocross Koksijde 1994)
  • Jef Nys † (vader van de stripfiguur Jommeke)
  • Erwin Provoost (producent/directeur productiehuis Eyeworks)
  • Charles Van Deun † (conservator Delvauxmuseum)
  • Amandus ”Mang” Vanbillemont † (paardenvisser)
  • Rudolf Stumpfl † (gewezen burgemeester van verbroederingsgemeente Bad-Schallerbach)
  • Klaus Herrig † (Trier, promotie toerisme Koksijde in Duitsland, grondlegger jumelage Konz)
  • George Grard † (wereldberoemd Koksijdse kunstenaar)
  • Pater Crevits † (missionaris voor de minderbedeelden)
  • Paul Delvaux † (wereldberoemd kunstschilder met museum in Koksijde)
  • Orde van de Paardenvisser (in stand houden garnaalvissers te paard)
  • Gustave Wallet † (kunstschilder, verbleef regelmatig in Koksijde)
  • Karl Schmitt † (redacteur en persfotograaf betrokken bij verbroedering Biedenkopf an der Lahn)
  • Wilfried Martens † (ex-premier, verbleef regelmatig in Koksijde)
  • Frans Vromman † (regisseur garnaalstoet en bloemenpraalstoet Koksijde)
  • Niels Albert (wereldkampioen cyclocross Koksijde 2012)
  • Dirk Van Tichelt (olympisch judoka en lid van Judoclub Koksijde)
  • Leo van Schaverbeeck (abt van de Sint-Bernardusabdij in Bornem)
  • Eric Goens (journalist en TV-maker)

Culinair ambassadeurs

  • Raphaël Sonneville (directeur Hotelschool Koksijde)
  • Georges Van Houtte (voorzitter Culinaire orde van de Sint Jacobsmossel)

Cultureel ambassadeurs

  • Bert Bijnens † (kunstenaar en volkskundige)
  • Johan Bouttery (muzikant, auteur Samsonrock)
  • Fernand Florizoone (dichter)
  • Hilaire Florizoone † (bevorderen kunst en cultuur in Koksijde, stichter Florishof)
  • Jan Rastelli † (eigenaar cinemaketen Studio)
  • Raymond Van Duüren (stichter ‘Kunst in Baaltje’)
  • Carlos Van Louwe † (historicus Vlaamse Beweging)
  • Fernand Vanderplancke (beeldend kunstenaar)
  • Frieda Vanslembrouck (lerares woordkunst, actrice)
  • Paul Verhaeghen (auteur Omega Minor)
  • Walter Vilain (kunstschilder)

Erfgoedambassadeurs

  • Lucien Vanneuville (IJslandvaarder)

Sportief ambassadeurs

  • Walter Maes (parcours verantwoordelijke WB cyclocross)
  • Sigrid Rondelez (beste Belgische windsurfster)
  • Dany Verlinden (ex-keeper, Club Brugge)